Posiedzenie ZUD – uzgodnienia przyłączy

0

W zeszłym tygodniu złożyłem dokumenty do uzgodnienia ZUDu, a na dziś przypadło posiedzenie. Prawie wszystko jest OK, podobno przedstawiciele dostawców mediów nie mają zastrzeżeń, oprócz jednego.

Na działce jest studzienka i instalacja telekomunikacyjna. Obok niej ma przebiegać instalacja gazowa. Przedstawiciel telekomunikacji domaga się, aby na mapce zaznaczyć, że w miejscu w którym owe instalacje są blisko siebie, linie telekomunikacji mają być „zabezpieczone” – cokolwiek to znaczy i jakkolwiek wrysowuje się to w mapkę.

Na początku przyszłego tygodnia architekt ma to zakończyć. Niech!
Czas od złożenia wniosku o pozwolenie na budowę leci (mijają właśnie dwa tygodnie), a uzgodnienia z ZUD są u nas wymagane do uzyskania pozwolenia, czyli wkrótce będziemy wezwani do uzupełnienia dokumentacji w tym zakresie. Co najmniej w tym zakresie.

Wkrótce wrzucę mapkę jak docelowo mają przebiegać instalacje. Kanalizacja ma iść skosem przez dwie działki, dzięki czemu ma być krótsza niż 50m, bo ta odległość ma jakieś znaczenie. Reszta idzie ścieżką od bramy do domu, z zygzakami na ominięcie większych drzew.

Dodaj komentarz