Zamówiliśmy dziś panele ogrodzeniowe wraz z potrzebnymi akcesoriami. Kolor grafit, ale poza tym znów wiele wyborów.
1. Drut 4 czy 5 mm średnicy? Sprawdziłem 4mm i przy wysokości 123 cm, sztywność wydaje się wystarczająca na to zastosowanie.
2. Słupek na 2 czy na 2,20? Zamiast na długości skupiłem się jednak na grubości ściany słupka. Dostępne od 1,2 przez 1,5 do 2,0 mm. Wzięliśmy najgrubsze. Wydaje się, że panele mogą się skończyć, podmurówka też, ale słupki najważniejsze. Najwyżej co innego się na nich zrobi.
3. Podmurówka pełna z wibroprasowanego betonu, czy lżejsza ramowa wylewana? Różnica w cenie na całości to 500 zł. Spodobały nam się pełne, rzeczywiście robiły wrażenie, ale przy długości 2,5 m taki element waży około 90kg. Jakbym miał to sam montować? Na dwóch nawet już to swoje waży. 20 lat temu to jeszcze, ale już nie teraz 🙂 Wybraliśmy tańsze i przy okazji lżejsze.

Za całość materiałów wyszło 4800 zł z dostawą, ale teoretycznie bez rozładunku. Można się dogadywać z kierowcą. Czekamy, ma być niby do dwóch tygodni, ale się szczególnie nie spieszymy. Do tego cement, piasku jeszcze trochę zostało. Własna robota – bezcenna.