Po wielu przymiarkach do różnych rozwiązań, bramę ma zrobić znajomy fachowiec od wszystkiego (np. krył nam dach). Kupiłem dziś materiały, za profile i słupki wyszło niecałe 350zł. Do kupienia jeszcze zaślepki, zawiasy, zamknięcia itd. Słupki – 3 sztuki, 100x100x3mm, x 2 m długości. Dołem mają być dospawane wąsy. Rama bramy i furtki ma być z profili 40x27x2mm. Skrzydła bramy po 2m, furtka około 1m.

Jak fachowiec zespawa i obsadzi ramę bramy, to wykończymy pewnie całość sztachetami i pomalujemy. W podjęciu ostatecznej decyzji pomogły wpisy Artixa1 z FM.

Inne tematy – na działówce nad drzwiami większej łazienki pojawiło się pionowe pęknięcie na wylot ściany 12cm. W sumie wada wyłącznie estetyczna, w oczy się nie rzuca, może trzeba delikatniej zamykać drzwi? 🙂
Generalnie często straszą pękaniem ścian z betonu komórkowego. Po otynkowaniu pojawiły się poziome rysy w trzech narożnikach. Po pokryciu tego gładzią już nie wyszły. To pęknięcie jest pierwsze. Działówka cienka, od góry wolna, jeszcze drzwi na dole. Na razie się nie przejmuję.