Kupiliśmy pralkę Gorenje W 6503/S i już stoi pod kotłem. W sklepie stacjonarnym u nas, ale w cenie internetowej. Żona chciała płytką pralkę, a o Gorenje słyszeliśmy dobre opinie.

Kupiliśmy też antenę do telewizji naziemnej, stoi na strychu i odbiera dwa MUXy. W wolnej chwili może pokręcę w różne strony, może złapie coś jeszcze.

Zamontowałem parę listw przypodłogowych, stolarze dalej wpadają na dokańczanie. Mają swój klucz, a zakład o parę kroków. Brakuje jeszcze drzwi do wiatrołapu, reszta wisi, zostały jakieś drobne obróbki.

Trafiłem na stronę potentanta od rekuperatorów, na wykresy osiągów pracującego urządzenia: http://www.rekuperatory.pl/images/external/termometry/

Przy sprawności mojej Luny wygląda to kiepsko. Wykres z dziś, na zewnątrz +3 stopnie, nawiew mniej niż +10 stopni i około +20 w pomieszczeniu. To u mnie przy -7 stopniach na zewnątrz na nawiewie miałem +15 stopni! Ceny nieporównywalne. Obecnie wilgotność w domu w okolicach 49%, bez większych wahań.

Sprawdziłem zużycie gazu i wyszło prawie 5m3 na dobę (z nocnym mrozem na kilka stopni). Ze starych przeliczników jest to jakieś 12,50zł z tym że względem zeszłego roku doszła ciepła woda dla 4 osób.

Ustawiam sobie grzanie. Temperatura komfortowa 21,5, ekonomiczna 20,5. Komfortowa na tygodniu ma się włączać od 4:30 do 7:00 i później od 15:00 do 21:00. Poprawiło się. Np. wczoraj rano było wrażenie chłodu, dzisiaj jak ustawiłem temp. komfortową na 2 godziny przed pobudką, już takiego wrażenia nie było. Zaraz po przeprowadzce jak dogrzewałem dom o 3-4 stopnie, to w rurki szło nawet 39 stopni i podłoga była wyraźnie ciepła. Teraz przy trzymaniu stabilnej temperatury podłoga nie jest ciepła – po prostu nie jest zimna. Rotametrami nic nie kręciłem, na razie nie było potrzeby przestawiania. Po raz pierwszy ustawiłem też jakieś programowanie do ciepłej wody – zobaczymy efekty.