Imola Saloon, płytki na podłogę i ściany

Miały być płytki Kyrah z Cerdomusa, ale wygląda na to, że zamiast tego będzie kolekcja Saloon z firmy Imola. Mieliśmy je wcześniej w notesiku, tam gdzie oglądaliśmy Kyraha, ale nie było za wiele kolorów, a cena też taka sobie (90zł/m2). Wczoraj w rzeszowskim BOZie podstawową płytkę 30×30 znaleźliśmy w promocji na 65zł/m2. To prawie połowę taniej niż Kyrah, który kosztował zwykle 110-130zł/m2. Najtańsze rozmiary 95zł/m2. Dekory wychodzą jeszcze taniej, jakąś 1/3 ceny z Kyraha, bodajże 23zł za sztukę 15×15.

Imola Saloon występuje w 5 kolorach, od prawie białego, przez piaskowy, dwa beże do czerwonego. Wszystkie można właściwie dowolnie mieszać. Podobnie jak Kyrah ma dość nierówną, ale gładką powierzchnię, ale kwawędzie, niby też nieregularne, ale jednak chyba łatwiejsze do układania i fugowania. Kyraha chyba by się nie dało zrobić bez dużej widocznej fugi, nawet przy małych odstępach między płytkami.

Plan jest taki, żeby na podłodze w kuchni dać biały 30x30cm, na ścianach 15x15cm. Układ na podłodze z wykorzystaniem małych płytek 15×15, które w podstawowej wersji też nie są bardzo drogie (79zł/m2). Czasem zamiast małych płytek pójdą tłoczone dekory w tym rozmiarze.
W salonie będzie przejście w kolor piaskowy i ku holowi w beż, a we wiatrołapie ma być czerwony. Kolory są tak zestawione, że właściwie wszystko ze wszystkim gra i można to dowolnie mieszać.

W tym tygodniu ktoś ma nam rozrysować bezpłatny projekt jak to wszystko co do płytki ułożyć do naszych wymiarów, mają też zrobić kalkulację na całość z dostawą. Mielibyśmy więc w końcu płytki na jakieś 25m2 domu plus ściany w kuchni. W porównaniu do pierwszej wersji na ten teren możemy zmniejszyć wydatki o jakieś 2000zł.

Ciężko nam wannę wybrać. Może w końcu będzie lokalnie Joanna z Cersanitu 140x90cm.

Do małej łazienki pierwsza z opcji to Steel Level/Pure Vanilia/DeepRed ze Stargresu, ale nie mamy do końca przekonania. Generalnie może na szaro.

Do „dużej” łazienki nie mamy wiele. Wersja na dziś to trawertyn nad wanną i umywalką, ale co poza tym, czyli na podłogę, brodzik i geberita? Oglądaliśmy kilka trawertynów, na razie bez ostatecznych decyzji. Może też będzie z BOZa.