Marketowa Optimata Isover, w porównaniu z Unimatą i Profitmatą

Dziś kupiłem rolkę optimaty z Isovera 042. Rolka 15 cm kosztowała poniżej 70zł. Jako że między wiązary stosuję Profitmatę 035, na ściany działowe dawałem pasy Unimaty 039, a mam też próbkę reklamową Supermaty 032 (wszystkie z firmy Isover), mam szerokie porównanie produktów Isovera.

Nazwa Optimaty wydaje się bardzo trafna, ze względu na jej cechy, które predystynują ją znakomicie do OPTYkania różnych przestrzeni. Optimata przypomina watę, jest dość bezkształtna, stosunkowo lekka i miękka. Znakomicie się rozpręża. Pamiętam na którymś blogu inwestorka pisała, że kupiła tanią wełnę 15cm, a ona urosła nawet do 18cm. Czysty zysk, niby.

Profitmata trzyma kształt i nadaje się dobrze do wycinania kawałków na wymiar i wsuwania ich w dopasowane przestrzenie. Optimata dobrze sprawdziła się tam gdzie ją zastosowałem, czyli jako zastępstwo granulatu. Dała się łatwo uformować, niemal ponaciągać do oczekiwanego kształtu. Trochę z tym jednak schodzi, bo ciągle trzeba omijać druty i łaty.

Dziś uzupełniłem przestrzeń pod wiązarami w spiżarni i małej łazience, ułożyłem też na połowie tej przestrzeni Profitmatę. Dwa i pół kawałka wełny i kolejne dwa pomieszczenia będą załatwione. Zostanie wiatrołap, przedpokój i garderoba.

Rozmawiałem z hydraulikiem, może zacznie w czwartek wieczorem, a kończyłby w przyszłym tygodniu.