Dopiero zacząłem czytać co i jak z drzwiami zewnętrznymi. Nawet nie przejrzałem całego wątku na FM, ale do kilku firm w które mierzyłem skutecznie tam zniechęcali. Przekrój na jaki trafiliśmy był następujący:
Drzwi z meranti – 4400zł
Tanie drzwi drewniane – Stolpaw, K&P, coś na A i inne – 2300-3200zł, nawet zdarzały się poniżej 2000zł, przy czym przy VAT 8% byłaby to cena wraz z montażem. Czas oczekiwania około 8 tygodni, a to co w promocji z magazynu od ręki lub do tygodnia.
Drzwi stalowe w zakresie cenowym 1500-2500zł. Tu polecali m.in. polską firmę Juwent. Mimo wszystko wolimy drewno.

Dziś, jako pierwszy z planowanych punktów zaliczyliśmy lokalnego stolarza i już nie jechaliśmy nigdzie indziej. Drzwi sosnowe 6cm z 1cm styropianu w płycinach wyceniono nam na 2800 zł netto z montażem. Stolarze (ojciec z synem) proponowali też grubą futrynę na całą szerokość ścian, z opaską, przy czym całość wykończona w tym samym wzorze co drzwi (jak płyciny). To by kosztowało dodatkowo 1000zł. Ze względów oszczędnościowych zostajemy przy wersji standardowej. O wyborze zdecydowało przede wszystkim dobre wrażenie zrobione przez rzemieślników, oglądane prace i zdjęcia oraz polecanki od znajomych. Do soboty będziemy się decydować, a do końca sierpnia mają niby skończyć.