Sprawy nabierają przyspieszenia, niestety wydatki również. Widziałem że „geberity” montowano czasem na chudziaku, a czasem na wylewce. Według wykonawców lepiej na wylewce, muszę więc szybko zorganizować dwa geberity i pewnie rzeczywiście będą to Geberity. Na Allegro prostszy model Duofix Basic po około 450zł za sztukę. Później jeszcze przyciski po sto kilkadziesiąt złotych i już dowolne muszle i deski.

Inne ustalenia:
– Za około 3000 zł w planie robocizna izolacji podłogi, ułożenie ogrzewania (według obliczeń i projektu), podłączenie rozdzielaczy i doprowadzenie ich miedzią w okolice kotła, montaż Geberitów i sprawdzenie ciśnieniowe instalacji po poprzednich hydraulikach (nie tyle ich roboty się obawiam co działalności tynkarzy i elektryków, czy czegoś nie zdeptali).
– Podobno dotychczasowe wydatki na materiały do podłogówki to około 4400 zł (będę miał faktury to napiszę dokładnie).
– Ciekawy pomysł odnośnie ocieplenia stropu – styropian między wiązary, a niżej jeszcze na ruszcie wełna. Styropian podbity od dołu listewkami, opianowany wokół i na łączeniach. Zalety to lekkość, prosty montaż, dobre parametry, szczelność po montażu, dobre połączenie ze styropianem na zewnątrz ścian. Moje obawy to palność, zachowanie wilgotnościowe jako górna warstwa nad wełną, szczelność przy drewnie po upływie dłuższego czasu.