Mamy pierwszą wycenę styropianu na elewację i podłogę. Założenie to styropian grafitowy 0,31 o grubości 20 i 25 cm na ścianę, a na podłogę dwie warstwy 5+10cm.

W ofercie naszego dostawcy jest akurat styropian Genderka i Austrotherm.
Firmy AUSTROTHERM (grafit)
FASADA PREMIUM 0,031 W/Mk
Cena : 205,50 zł /m3
Firmy GENDERKA (grafit)
FASADA EXTRA PLUS 0,031 W/Mk
Cena :195 zł/m3

Styropian pod wylewki
Austrotherm EPS 038 DACH/PODłOGA
CENA za m3/171,00zł
GENDERKA EPS 038 DACH/PODłOGA
CENA za m3 /171,00 zł

Przy okazji otrzymałem wycenę na wykonanie elewacji w systmie Baumit, z klejem cementowym z worka, łącznikami mechanicznymi i tynkiem akrylowym. Cena za 1m2 elewacji:
GranoporTop 1,5 K-Tynk akrylowy (baranek) w grupie kolorów A(kolory zakończone na 9-3) wg.wzornika BAUMIT LIFE – 24,80 zł.

W cenie wliczono:
-klej do styropianu NIVOFIX BAUMIT
-klej do siatki DUOCONTACT BAUMIT
-siatka STARTEX BAUMIT
-kołki
-grunt UNIPRIMER
-GRANOPORTOP tynk akrylowy 1,5 (baranek) grupa cenowa A
Styropian osobno.

Ceny styropianu zbliżone do Allegro – parę złotych drożej. Nie byłoby jednak pewnie problemu z brakiem czy nadmiarem, ale rozliczenie za rzeczywiste zużycie. Na FM Genderka miała dość dobre opinie. Jeśli ta sama ekipa miałaby robić tynki i wylewki (a jest taka opcja), to może coś się da jeszcze uskubać. Co prawda planowałem ocieplenie robić samemu, ale z drugiej strony całość usługi mieściłaby się mniej więcej w kosztach które na elewację przewidziałem. Wychodzi jakieś 9.000zł, przy planowanych 10.tys.zł. Nie wiem jeszcze jak zmieniła by się cena przy zmianie kleju na piankę i bez kołkowania i co na taką metodę wykonawca.

Nie wiem też jeszcze czy cena przy VAT 8% za usługę, czy styropian liczony osobno, a to jest różnica. Może wszystko będzie dogadane przy okazji tynków wewnętrznych – pewnie wtedy ostateczna decyzja.

A dlaczego ten wykonawca?
Bo może będzie moim klientem w całkiem innej branży i sam mnie znalazł i sam się do mnie zwrócił. Czyli:
1. jest szansa, że sam na nim coś zarobię.
2. nie musiałem go szukać.

Dodaj komentarz