Było parę razy o wielkości okapu. Nadal wygląda to nieźle. W pierwszej połowie grudnia o godz. 10:00 praktycznie całe okna od południa są nasłonecznione. Co więcej od południa jest ściana drzew liściastych, która po opadnięciu liści jakoś szczególnie słońca nie zasłania. Więcej zasłania pobliska leszczyna.

Do środy hydraulicy powinni przesłać kalkulację. Zalecają jakieś solidniejsze rurki z metalową wkładką, jeśli w instalacji miałyby być kiedykolwiek solary. Dodatkowo proponowali rurki do cyrkulacji, nawet jeśli byśmy jej na razie nie podłączali. Piec kondensacyjny jednofunkcyjny Vaillant z zasobnikiem 150 litrów wyceniali wstępnie na 9000zł. Piec z zamkniętą komorą bez kondensacji o jakieś 1000 zł taniej. Jeśli wcześnie wybierzemy piec, to będzie można wyciągnąć podłączenia dokładnie tam gdzie trzeba.

Pracują przy temperaturach powyżej zera, dodatkowo z nagrzewnicą gazową. Trzeba przemyśleć parę rzeczy. Nie wiem np. na jakiej wysokości rurki nad podłogą, czy wystarczy otulina, czy dać je np. na pierwszej warstwie styropianu.

Dodaj komentarz