Warunki techniczne przyłączenia wody i kanalizacji

0

Mam już ostatni dokument z warunków technicznych, ten dotyczący przyłączenia wody i kanalizacji. Czekałem na niego około miesiąca. Przy odpowiednim zgraniu terminów w mojej miejscowości możliwe by było uzyskanie w ciągu miesiąca warunków technicznych przyłączenia wody, kanalizacji, gazu, prądu, wypisu i wyrysu z planu zagospodarowania przestrzennego oraz mapy do celów projektowych. Tu wyszło ciut dłużej.

Warunki przyłączenia wody i kanalizacji jako jedyne były płatne. Koszt to 128 zł netto, czyli 157,44 złote, podobno od 2012 roku cena ma wzrastać. Ze względu na płatność były to jedyne warunki, które trzeba było odbierać osobiście.

Co tam zapisano?

Wiem że rura z wodą ma średnicę 16 cm, a kanalizacja 20 cm. Wiem, że aby podłączyć się do studzienki u sąsiada muszę mieć jego pisemną zgodę. W razie czego można się przebić przez drogę, ale to większy kłopot, chociaż prawdopodobnie nie mój kłopot. Coś jest o projektach, wykonawcach, ciśnieniu, nadzorze, odbiorze itd. Wszystko się z czasem wyjaśni.

Ważność warunków to 1 rok, ale jest to ważność do celów projektowych, czyli w tym czasie ma powstać projekt domu na podstawie warunków.

Dodaj komentarz