Przeróbka szopy się zbliża, ale najpierw remont drugiej szopy

Wspominałem na blogu o szopach i związanych z nimi planach. W zeszłym sezonie udało się położyć nowy dach na wyższej z szop. Plan jest taki, żeby w środku zrobić pokój gościnny, z małą łazieneczką i blatem kuchennym. Zacząłem kupować pierwsze materiały, w tym trochę wełny mineralnej, czy profili. 

Na OLX zamówiłem już w grudniu boazerię, ale gość mnie zwodzi już piąty miesiąc. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, cena dobra bo 18zł/m2, obecnie chyba nie do osiągnięcia.

Zanim wezmę się za wełnę pociągnę parę kabli, szykuję się też na pierwsze doświadczenia z hydrauliką. Kupiłem zgrzewarkę do rur z polipropylenu, trochę kształtek i rurek. Będziemy eksperymentować, już wkrótce.

Domek ma mieć około 18m2, rozglądam się za drzwiami tarasowymi na front, najlepiej żeby pełniły również funkcję wejścia, bo koszty chcę ciąć na maksa. Ściany po ociepleniu od wewnątrz wyłożę OSB i PGK. Od zewnątrz budynki obiję boazerią. Oprócz wełny pojawi się też wiatroizolacja i paroizolacja. Na podłogę deski na legarach.
Z materiałów mam trochę drewna i blachę, którą już wykorzystałem na dach.
Ale roboty muszą zaczekać jeszcze parę tygodni, bo pilniejszą sprawą jest remont dachu drugiej z szop. Relacja już wkrótce.