Front z Ikei nie pasuje do zmywarki Whirlpool

Pojawił się pierwszy problem techniczny. Zmywarkę wziąłem z Whirlpoola. Producent zaleca montaż frontu do drzwiczek normalnie, na sztywno. Po montażu, przy próbie otwarcia wygląda to tak:

Dół frontu blokuje się o podstawę zmywarki. Front (właściwie dwa połączone fronty) ma wysokość 80cm, a system działałby normalnie przy maksymalnie 72 cm wysokości frontu.

Dzwoniłem do Whirlpoola i pani mówiła że jedyne wyjście to przyciąć front, a na przyszłość najlepiej kupować sprzęt do zabudowy z Ikei, który również często robi Whirlpool, wówczas napewno problemów nie będzie.

Wcześniej Pani w Ikei dopisała mi do listy wyłącznie listwę łączącą fronty
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20250663/
O niczym innym nie było mowy.

W tej sytuacji myślałem o zawiasie Resonlig
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50248348/
, zresztą sugerował mi go artix1 na FM (dzięki za wyjaśnienia!). Zawias ten wymaga jednak korytek, w który można wpuścić górny element. Wtedy front pracuje osobno niż drzwiczki. U mnie korytek nie ma.

Trochę się już podłamałem i spradzałem warunki zwrotu sprzętu, 10 dni jeszcze nie minęło, niestety z odsyłaniem na mój koszt. Wygląda jednak na to, że problem powinien rozwiązać jeszcze inny element z Ikei – BEHJĂ?LPLIG
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50291370/
Wydaje się, po obejrzeniu instrukcji, że to właśnie brakujący i dość uniwersalny system między długim frontem, a zmywarką. Do zmywarki montuję elementy z prowadnicami. Po bokach do ścianek zabudowy montuję wsparcie dolnego zawiasu. Do frontu montuję drugą część dolnego zawiasu i element suwający się w prowadnicach. Dodatkowy koszt 89zł. Wkrótce koleżanka jedzie do Ikei, może mi kupić.

Oprócz przycięcia frontu (to by chyba kiepsko wyglądało) pojawiły się jeszcze dwie opcje:
– zawias z bujaną dolną częścią frontu (też kiepsko)
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00250664/
– montaż zmywarki w najniższym możliwym położeniu, z frontem wystającym 8 cm ponad drzwiczki. Wówczas też powinno działać prawidłowo, ale między zmywarką, a blatem byłaby dziura i problem z wilgotnością. Dochodzi u mnie jeszcze jeden problem. Zmywarka jest na końcu zabudowy, a nie między szafkami. Z lewej dodam panel maskujący, ale to sama zmywarka ma być wsparciem blatu, na którym będzie bardzo ciężki zlew Domsjo. A może z lewej dam jednak ściankę z nadmiarowej szafki? Panel jest stosunkowo cienki i delikatny, a trzeba by do niego przykręcić dolny zawias.

Inne sprawy: przycięliśmy z żonką blat pod okno. Po przycięciu okazało się, że element który został, pasuje akurat nad szafkę po prawej stronie zlewu. I dobrze!
Zrobiłem z tektury szablon parapetu, pewnie będę go wkrótce wycinał i obsadzał, zanim przykręcę blaty.
W małej łazience przybyło trochę silikonów i akryli, ale jakoś kiepsko mi się pracowało. Trzeba tam będzie dać słabszą żarówkę 🙂