Układanie profili pod sufity podwieszane

Poprawiona garderoba

sufity podwieszane

łazienka w czasie prac

sufity podwieszane

Przedpokój

sufity podwieszane

Uwaga, poprzednie zdjęcia przedstawiały źle zrobione sufity!
Dziś do mnie dotarło, że profile główne dałem za daleko od ściany. Już zacząłem poprawki, przesuwając profile główne na 15 cm od ścian i dając jeden dodatkowy profil CD pośrodku między nimi. Odległość między profilami głównymi wyjdzie 70-75cm, między nośnymi jak narazie 40-44cm.

Obrusztowałem przedpokój między pokojami i częściowo dużą łazienkę, zrobiłem część poprawek (na szczęście niezbyt pracochłonnych) i skończyły mi się profile. łazienka wyszła w tym momencie na 258cm wysokości. Dzięki temu nie musiałem wiercić w wieńcu, tylko tuż pod nim. Wysokość poszczególnych pomieszczeń wynika czasem z tego gdzie się kończy tynk, czasem z przeprowadzenia kabli, ale zwykle jest to raczej wyżej niż niżej względem pierwotnych planów. Zapomniałem o składanych schodach na strych, całkiem bym się zarusztował. Trzeba kupić.

Dziś dwa razy widziałem wokół domu zająca, pewnie ten sam co wczoraj. Jakiś niezbyt szybki. łatwo by było upolować, ale może nie nadawałby się na pasztet?

Ĺťonka sprzątała wokół domu, sprzątania cała masa. Gdzieś mi się zapodziała metrowa poziomica i dwumetrowa drewniana miarka. Może jeszcze się znajdą, a może mają już nowych właścicieli. Widzę jednak parę drobiazgów, które nie były moje. Naturalna rotacja, ale jestem raczej na minus 🙂