Ruszt sufitowy w pierwszych czterech pomieszczeniach

Tytuł dobrze brzmi, ale są to cztery najmniejsze pomieszczenia: garderoba, spiżarnia, wiatrołap i mała łazienka. Zdjęcia – w sumie nic ciekawego.

sufity podwieszane

Spiżarnia

Mała łazienka

Wiatrołap

Wpadłem do tartaku i zamówiłem 140mb dużych łat czy też małych legarów 4x7cm, struganych. Wyjdzie jakieś 530zł, bez strugania byłoby 60zł mniej. Na wtorek ma być gotowe. łaty wbiję między wiązary, gdzie będą służyć jako dodatkowe punkty zawieszenia profili głównych, usztywnią też wiązary w płaszczyźnie belek stropowych są dość chwiejne, a zależnie od wybranej wysokości montażu, może też posłużą jako dodatkowe podparcie podłogi strychu z płyt. Podłoga strychu pewnie będzie na środku z OSB, a po bokach z desek.

Dopiero po montażu legarów będę poziomował całą konstrukcję i sznurkował pod wełnę. Między profilami co 40cm można się w miarę sprawnie zmieścić.

Po tartaku dokupiłem kolejną partię profili. Podoba mi się ta robota, ale wolałbym mieć jakieś porównanie jak to wygląda u innych „w dotyku”, a nie tylko na zdjęciach. Najbardziej zaskakuje mnie luz na łącznikach krzyżowych. Spodziewałem się, że to połączenie jest bardziej dopasowane.

Rozmawiałem z wykonawcą przyłączy wody i kanalizacji – może wpadną w przyszłym tygodniu.

Na działce pod samym domem spotkałem dziś zająca 🙂