Mróz trochę większy niż w prognozie. Dzień był słoneczny, to pewnie było koło zera, teraz jest nawet -8 stopni. W każdym razie okna zamontowane i mamy już stan surowy zamknięty.

Oglądaliśmy po ciemku przy sztucznym świetle, ale coś było nawet widać.
Wrażenia są następujące: otwory były duże, a okna już są trochę mniejsze. Cieszę się w tym momencie, że nie braliśmy okien dzielonych, duże przeszklenia podstawowych okien robią wrażenie widności. Fix od zachodu ok. Różnicę wielkości otworów najbardziej widać po oknie do łazienki. Otwór był nie za duży, a szyba w oknie to już całkiem malutka. Sprzedawca w ostatniej chwili namówił nas na zwiększenie szerokości podwójnych drzwi tarasowych. Rzeczywiście robi to dobre wrażenie, bo po otwarciu obydwu skrzydeł będzie przeście szerokie na 180cm! Dzięki temu, że przypomniałem w ostatniej chwili, okna mamy wysunięte poza mur o jakieś 3 centymetry. To rozwiązanie w stronę montażu w warstwie ocieplenia, ale prostsze, tańsze, mocowanie do muru wydaje się solidniejsze, jakby kiedyś przyszło do wymiany okien, to też trzeba będzie mniej pruć. Zastanawiam się nad uszczelnieniem okien taśmą od wewnątrz i jakimś zabezpieczniem pianki. Ktoś tam malował piankę farbą elewacyjną, a Piczman w dzienniku na FM pisze o uszczelnieniu okien od wewnątrz taśmą dekarską Tytan. Może to i dobre rozwiązanie alternatywne? Szczególnie jakby szeroką taśmę przeciąć wzdłuż na pół? 🙂 Poczytam jeszcze czy nic się z tego za bardzo nie ulatnia.

Na koniec o nieprzyjemnym zaskoczeniu. Przy zamówieniu jechaliśmy specjalnie zobaczyć na jednej z realizacji, jak wyglądają zalecane przez producenta szerokie łączniki do elementów okien tarasowych. Wystawały parę centymetrów na zewnątrz, ale jakoś to przełknęliśmy. Tymczasem zamontowano nam te łączniki wystającą stroną… do środka. Pani nie jest zadowolona. Jutro będziemy wyjaśniać, ale przy poprawkach byłoby z tym trochę prucia. Poszerzenia pod przeszkleniem tarasowym wyglądają dobrze, mogły być pewnie jeszcze ze 2 cm wyższe. Zdjęcia w sobotę albo niedzielę. Sam chętnie zobaczę okna za Vidoku.

Dodaj komentarz