Kominy systemowe wyprowadzone ponad dach

0

Dziś tylko jedno zdjęcie – widać na nim wystający ponad dach komin. Oprócz tego pojawiły się pierwsze ścianki działowe, między naszą sypialnią a łazienką i garderobą. Przy okazji trzeba było podjąć parę decyzji:

Jaka szerokość drzwi wewnętrznych?
Pozostawiliśmy wersję z adaptacji projektu, czyli otwory do pokoi szerokie na 100cm, przy drzwiach na 90cm. Ostateczną decyzję podjęła żona, dla mnie bez większej różnicy.

Okazało się, że przy położonych blisko siebie otworach drzwiowych w prostopadłych ścianach, nadproża musiałyby na siebie zachodzić (drzwi do garderoby i naszej sypialni). Nie da się tak zrobić, w związku z czym garderoba będzie o jakieś 10cm płytsza.

Pojawiła się jeszcze jedna minimalna zmiana – nie robimy krótkiej ścianki przyległej do komina, zmniejszającej połączenie między kuchnią a salonem. Będzie potrzebna, to się dostawi.

Zastanawiamy się jak wykończyć komin. Mi wszystko jedno, ale przyglądamy się różnym imitacjom kamienia. Zobaczymy czy uda się dekarza namówić na tą robotę. Jeśli nie, to może zostawimy jakiś tynk mozaikowy?

Dodaj komentarz