Szalunki do zalania wieńca

0

Dziś rozpoczęło się szalowanie wieńców. Takie ładne ściany, a już przewiercone na wylot :(. Jutro koniec szalunków, przygotowanie zbrojeń, a w piątek około południa ma być zalewanie wieńca oraz osadzanie kotew do wiązarów i mocowań do murłat ścian szczytowych. Przy okazji mają być wylane stopy pod kolumny ganku.

Z porównania projektów wychodzi, że wiązary wypadają nam na kominie, ale nie są to duże różnice i da się to pewnie ciut przesunąć i dopasować. Trudno mi sobie wszystko wyobrazić wymiarami, bo w projekcie od wiązarów są wymiary na całą grubość ścian, pewnie 25cm pustaka plus 12 cm, a tymczasem rzeczywistość to 24cm. Trzeba do tego dopasować wiązary wokół komina, rozłożenie kotew i lokalizację ganku z kolumnami.

Wersja ścian szczytowych na dziś, to szkielet obity OSB, licujący ze ścianą. Na to może w przyszłości dystanse i boazeria, a może styropian i tynk, jak ściana poniżej. Zobaczymy. Przychodzi czas na pierwsze własne zakupy, a będą to: matriały na ściany szczytowe, łaty i kontrłaty, kolumny do ganku. Trzeba będzie się wybrać do jakiegoś tartaku.

Dodaj komentarz