Ile się czeka na pozwolenie na budowę?

0

Czas oczekiwania na pozwolenie na budowę zależy od starostwa. W instrukcji do wniosku o PnB który składałem w urzędzie była informacja że może to potrwać do 65 dni. W necie znajdowałem informacje, że urząd ma miesiąc, a w szczególnie trudnych przypadkach dwa miesiące.
Po tym czasie na urząd może być nałożona kara finansowa w wysokości 500 zł za dzień opóźnienia, przelewane na rzecz… Skarbu Państwa.

Z tego co piszą na forum Muratorda, niektórzy dostają pozwolenie w ciągu 1-2 tygodni. U mnie od razu zapowiedziano, że pracy jest dużo i żebym się szybko nie spodziewał. Już minął ponad miesiąc.

Oczekując na PnB mam kandydata na kierownika budowy. Robię prace porządkowe na działce, ale bez większego związku z budową. Ostatnio np. wywiozłem ponad 300kg złomu, a jeszcze trochę zostało. Zrobiłem nową pergolę pod winogrono, nową klapę do studni, zaszczepiłem gruszkę, posadziłem warzywa itp.

Następne zadanie, już konkretnie związane z budową, to wykonanie sławojki. Tu nie mam wielkiego problemu z wyborem technologii 🙂 Będzie szkielet drewniany i dach kryty papą. Poszycie częściowo z desek, częściowo z niepotrzebnych banerów reklamowych. Mam stare drzwi od łazienki, które spróbuję wykorzystać. Nie liczyłem przenikalności cieplnej przegród. Ogrzewanie „biogazem” :), wentylacja grawitacyjna.

Dodaj komentarz