Czy pisałem wcześniej że jesteśmy zdecydowani na Szpaka z pracowni MGProjekt? Ostatecznie, za radą architektów zmieniliśmy plany i zamówiłem projekt domu Z8 z pracowni z500. Takie przymiarki mieliśmy na początku w jednym z pierwszych wpisów. Wizualizacja Szpaka ładniejsza, ale domy tak naprawdę wiele się nie różnią.

Czym różnią się projekty?

Szpaka chcieliśmy przedłużyć, Z8 już jest przedłużony. Mniej jest przestawiania ścianek. Podobno po przeróbkach Szpaka według naszych potrzeb wyszedłby właśnie mniej więcej Z8. Dodatkowo zamówiłem zestaw premium, który obejmuje wersję cyfrową projektu do adaptacji, tablicę informacyjną i zestawienie materiałów. Wersję cyfrową życzyli sobie architekci, którzy będą adaptować projekt.

Oczywiście w planach zmiany, bo po to się kupuje projekt gotowy żeby go zmieniać 🙂

Planujemy wrzucić garderobę między pokoje (kosztem największej sypialni), przy lekkim przedłużeniu korytarza. W stronę korytarza powiększy się też główna łazienka. W ścianie zachodniej (jadalnia) dodamy spore okno. Zmieniamy prawdopodobnie strefę między wejściem, a kuchnią, zabudowując ją małą łazienką z brodzikiem oraz kotłownio/pralnio/spiżarnią dostępną z kuchni.
Projekt z pakietem premium kosztował 2160 złotych, dopisuję do kosztów budowy.

Dodaj komentarz